čtvrtek 29. září 2011

Vedoucí měsíce září


Marianne Rejlová
(pro nás pro všechny prostě "Mája")

Pro měsíc září jsem vybrala pro mě osobně úžasného človíčka, bez kterého by prostě Chaire nemohlo být. Jde totiž o naši nejlepší, jedinečnou prostě báječnou kuchařku Máju =)

Takže se Vám ji pokusím přiblížit, a proto jsem se jí zeptala na pár otázek.... =)


Co Tě přimělo k tomu, abys vařila na Chaire? Jak ses k tomu vlastně dostala?

Vlastně jsem k tomu byla nenápadně "donucena" :))) Tenkrát jsem o Chaire dost slyšela a když mně pak přišla smska od Francesca a Veunky, jestli bych nejela, tak jsem vlastně skoro vůbec neváhala. Jen jsem z toho měla strach, ale obavy byly zbytečné a mně se tam opravdu moc líbilo. A další rok...? Asi by mně to chybělo, takže to bylo taky automaticky v plánu na prázdniny.

Co Tě na Chaire nejvíc baví?

Celých 14 dní jsou plné krásných zážitků, ale kdybych měla něco vyzdvihnout, tak je to asi dvoudeňák, protože nejsem v kuchyni, ale s děckama a zažívám kus toho pravého "táborového". Z vaření mě asi nejvíce baví nakupování... :)) A taky jsem moc ráda za mše. Za volejbal o poledňáku...Baví mě pozorovat děcka, jak jdou do všeho s vervou a na vedoucích zase obdivuju to, jak se opravdu snaží vydat ze sebe všechno. Baví mě chodit na porady... A asi bych mohla vyjmenovávat dále a dále...

A když jsi ta kuchařka...jaké je Tvoje nejoblíbenější jídlo?

Já moc ráda jím, takže asi nemám nejoblíbenější jídlo. Ale celkově mám asi ráda mexickou a italskou kuchyni. Dost záleží na tom, na co mám chuť. Někdy na pořádný kus masa a někdy si zase skvěle pochutnám na bramborách s máslem.

A které jídlo nejraději vaříš?

Vařím ráda to, co někdo sní... :)) Pokud mám dostatek času a surovin, tak ráda experimentuju. Ale asi více než vařit mě baví píct, takže asi nejraději nějaké dorty nebo nepečený koláč s ovocem. Ale vždy záleží na tom, jestli to pak chutná nebo ne - až potom mám z toho radost.

Co momentálně děláš - studuješ?

5. září byl pro mě právě letos zlomem. Začala jsem studovat v Olomouci a to zároveň na dvou školách, ale nejsem blázen, takže jen jeden obor... ;)) A to mezinárodní sociální a humanitární práce na CHARITAS VOŠs a na Cyrilometodějské teologické fakultě. Takže pokud to dokončím, budu mít dva tituly a to se vyplatí... :) Sice jsem teď počítala, že mám o 7 předmětů více než na gymplu a to všechno ve 4 dnech, takže jsem ve škole pořád...

Ještě by mě zajímalo... co Tě baví, co ráda děláš? (teda kromě vaření...=)

Když jsem byla ještě na gymplu, tak jsem byla ráda s kamarádama na různých akcích. Stačil i jen třeba breviář o velké přestávce. Teď v Olomouci je to jiné - pořádně tu nikoho neznám a je pravda, že moc volného času nemám... Ale moc ráda chodim na předměty, které jsem si sama vybrala: Spiritualita pouště, Nový zákon, Dvě řehole, Úvod do písma svatého... A pak jsem začala chodit na jedno setkání ke kapucínům a tam jsem se opravdu našla... :) A když čas mám, tak jdu na mši, čtu si a nebo vařim... :)) Budu asi chodit někam jako dobrovolník - nejspíše do kojeneckého ústavu, tak na to se také těším. A začla jsem pracovat, takže stále mám co dělat...

Už jenom dvě malé otázky: Co říkáš na naše táborové kadibudky?

Jooo ty jsou hustý... :) Největší problém je, že chci ze začátku tábora stále splachovat... :) Jen bych častěji vyměňovala vtipy - pak je znám už nazpaměť... :)) Ale noční cesta k nim je vždycky velká zábava.

Tak tedy ta poslední otázka: A co říkáš na party-stan?

Celkově party věci byly skvělé... :)) A party-stan mám ráda, alespoň se pořádně využil a jen neležel doma... Ale nejdůležitější je, že tam jsou ti správní party-lidičkové.... a o to přece na party jde.... ;)


Májo! Moc děkuji, že sis našla čas zodpovědět na pár otázek! Jsem moc ráda, že jsi s námi na Chaire, protože bychom mimo jiné asi umřeli hlady =) Přeji Ti plno úspěchů na Tvé nové škole a taky, aby se Ti v Olomouci líbilo (když tak navštiv Kučise nebo i Elišku.... =))


Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.