Tábor 2014

27. 7. – 9. 8. 2014, Samota Březovka, Klášterec nad Orlicí

Hlavní vedoucí: Stromovec
Sekretář: Lampard
Zdravotník: Zidan
Kuchaři: Anička Lopourová, Joška Vojáček, Péťa Uhlířová
Počet táborníků: 38


Družinky:
-          Morůvky
-          Mimoni
-          Pařez
-          Turbo šneci
-          Amazonky
-     Bobovi hroši

A kdo to vyhrál?
táborovou statistiku najdete zde


Letošní tábor byl opět velmi povedený, hned první den na mši děti mohly být překvapené, bohoslužbu totiž sloužil nový táborový kaplan Petr Šabaka. Přivítali jsme spoustu nových i stálých táborníků. Hned první den se děti dozvěděli, že se v Klášterci konají volby na starostu. Na první pohled běžná záležitost, ale na našem táboře není žádná událost jen tak.
 Poznali jsme všechny kandidáty a pomáhali jim s volební kampaní. Děti tak museli spojit síly a připravovat pestrý program. Už od začátku jsme si našli své oblíbené kandidáty, především místního statkáře Tondu Balíka. První zvrat přišel, když jsme zjistili, že půda kolem našeho tábora je otrávená, hned jsme začali zjišťovat, odkud otrava pramení. Podezření padlo na kandidáty, nejvíc podezřelá se nám zdála Ingrid von Gutzeit, majitelka nedaleké továrny na energetické nápoje. Vydávali jsme se po stopách této podezřelé dámy a opravdu jsme zjistili, že u ní v továrně se dějí nekalé věci. Velký šok přišel, když jsme u tůňky našli dvouhlavého mutanta, který bohužel nepřežil, a tak následovala pitva, kterou jsme pozorovali za plentou.
 Pak nás do tábora přišel navštívit pracovník továrny Carlos de Rojas a nám už začalo vrtat hlavou, jestli s tím nemá něco společného. A opravdu, Ingrid zlomená životní tragédií uvěřila Carlosovi a nechala ho nevědomky páchat zlé věci. Děti přišly na to, kde je továrna, a tak jsme jí museli zničit. O překvapivý konec se postarala Ingrid s Tondou Balíkem, když nám oznámili, že se budou brát. Svatba tak zakončila skvělý tábor. Během tábora jsme zažili spoustu legrace, někdy byly i slzy, ale hlavně jsem ráda, že jsme s dětmi mohli sdílet čas a přinést jim do prázdninových dnů radost a zážitky.
Áďa